emlős és hüllők

Emlős, hüllő barátság itt mindent megtalálsz az emlősök és a hüllőkről :)

Görög teknős

 Nem túl félénk de nem is tolakodó, friss salátát eszik és soha nem hangoskodik - azt hiszem, megtalátam az az ideális lakótársat!

Görög teknős

A görög teknős (Testudo hermanni) őshazája a Balkán-félsziget, Dél-Olaszország. Legnagyobb egyedszámban Görögországban található.


görög teknős, teknős
Görög teknős (Testudo hermanni)

A görög teknős leírása

A görög teknős közepes méretű állat (valahol az egér és az elefánt között helyezhető el a skálán), a nőstény 18-25 centiméter, a hím 14-18 páncélhosszúságúra nő. Szélessége 12-14 centiméter. A nőstény nem csak nagyobb, de laposabb is, hasa egyenes, esetleg kissé domború, míg a hím görög teknős hasa kifejezetten homorú.


Beszerzése

A görögteknős a legkedveltebb szárazföldi hobbiállatként tartott teknős. Kereskedésekben gyakran előfordul, de tenyésztőhöz is fordulhatunk teknős-igényünkkel. Veszélyeztetett faj, az Európai Unió védelmi listájának (A) kategóriájába sorolják.

 

A görög teknős terráriumának kialakítása

Nappal 25-30 °C, éjszaka 20-24 °C az optimális hőmérséklet. A melegítőlámpa alatt azonban 35-40 °C legyen.

Tágas férőhelyet igényel, ezért a terrárium mérete minimum 100x50x50 cm legyen. Két-három állatnak már legalább három négyzetméter nagyságú férőhelyre van szüksége. A terrárium talaja vastag (8-10 centiméter vastagságú) réteg kerti föld legyen. Tőzeget - ha lehet - ne használjunk. Dekorációnak behelyezhetünk néhány követ, faágat.


Etetés, itatás

Növényevő, szabadban élő társai kizárólag kétszikű levelekkel és virágokkal táplálkoznak. Étlapjukon különféle füvek, lóhere, saláta, gyermekláncfű, lucerna, papsajtmályva, mezei katáng szerepel.

Télen is könnyen beszerezhetjük teknősünk számára kedvenc eledeleit; elég elmennünk a sarki zöldségeshez, és fejes salátát, tépősalátát, endíviát, karalábét, mángoldot, sárgarépát és cukkínit pakolnunk a kosarunkba. A keményebb zöldségeket (mint amilyen a répa, cukkíni, sütőtök) reszeljük le és úgy adjuk tekinknek.

Kis mennyiségben alma, körte, narancs, cseresznye is adható a görög teknősnek. Ásványi anyag és vitamin szükséges


görög teknős, tojás
Görög teknős kikelet

 

Gondozás

Napoztassuk teknősünket! A terrárium megvilágításának fontos szerepe van az állat életében, ettől függ aktivitása, étvágya, még szaporodási kedve is. A világítást különböző fényforrások kombinációjával oldjuk meg: a fénycső és napfényspektromú lámpa alapvilágításnak alkalmas. Mindezt egészítsük ki melegítő spotlámpával. Speciális, hüllők számára gyártott fényforrást is beszerezhetünk a díszállat-kereskedésekben.

A görög teknősnek szüksége van vizestálra is, de azt is meghálálja, ha a terrárium egyik sarkában a talajt enyhén nedvesen tartjuk. 8-10 évesen válik ivaréterré. Az egészségesen tartott görögteknős ősszel sem lassul le, étvágya nem csökken, nem is akar igazán telelni. Teleltetésre csak akkor van szükség, ha szaporítani szeretnénk.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 1
Heti: 10
Havi: 3
Össz.: 4 233

Látogatottság növelés
Oldal: görög teknős
emlős és hüllők - © 2008 - 2024 - terracica.hupont.hu

Az ingyenes honlapkészítés azt jelenti, hogy Ön készíti el a honlapját! Ingyen adjunk: Ingyen Honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »